Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

DUBAJ a ABU DHABI ***

kufr pdf

Termín:14.03. (Čt) - 18.03. (Po) 2024

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:1002060

Doprava:Letecky PRG

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 26 990 Kč

Program
1. den
Odlet z Prahy dle letového řádu, přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.
2. den
Poznávání Dubaje začneme u ikonického The Palm Jumeirah – ostrovy ve tvaru palmy. Pojedeme vláčkem po visuté dráze napříč The Palm k ikonickému hotelu Atlantis. Poté zastávka v Palm Tower, kde se můžete těšit na  jedinečný výhled na ostrovy z vyhlídkové prosklené plošiny The View z výšky 240 m. Uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu uvidíte také panorama Dubaje s mrakodrapy. Poté se projedeme ultramoderní čtvrtí Dowtntown a uvidíte scenérie úchvatných mrakodrapů a moderních staveb. Následovat bude Dubaj Marina jež je vsazen do umělého zálivu, kde se zrcadlí impozantní stavby, mezi nimi i mešita Al Rahim. Projdeme se částí  The Walk, která je plná života, protkaná kavárnami, restauracemi i obchody. Poobědvat zde a odpočinout si u osvěžujícího koktailu, či kávy bude skvělým zážitkem. Poté navštívíme Dubaj Mall – největší nákupní centrum světa  jehož výjimečnost nespočívá jen v jeho obrovské velikosti, ale i v exkluzivní poloze samého centra Dubaje. Kromě exkluzivních obchodů a restaurací nabízí různé atrakce jako Akvárium se žraločím tunelem, kluziště či vodopád. Pokocháte se nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, jež je korunou velkolepé architektury Dubaje. Ohromí vás výškou  828 m a 163 patry. Zájemci si mohou dopřát nezapomenutelné výhledy na futuristické panorama města z At the top – vyhlídkové terasy ve 124. patře, kam vás  výtah vyveze do výšky 456 m vyveze za 1 minutu, rychlostí 36 km za hodinu. Náročnější zájemci mohou vyjet až do 148. patra s vyhlídkovou plošinou a prosklenou podlahou. Zážitkem bude večerní hudebně světelná show působivé fontány Dubaj Fountain. Nocleh.
3. den
Spatříte futuristickou stavbu Museum of the Future, kterou šejk Zayed nazval nekrásnější bodovou na planetě. Vyniká arabskou kaligrafií s verši poezie vyjadřující vizi města. Zastavíme v Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka, kde oceníte možnost oběda. Poté Madinat Jumeirah – přepychový svět jako z pohádek Tisíce a jedné noci, okouzlí vás luxus komplexu hotelů s desítkami restaurací, kaváren a také zajímavého orientálního súku. Shlédnete také nejznámější ikonu města – Burj al Arab jež je považován za nejluxusnější hotel světa. Cestou uvidíte četné mrakodrapy Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť. Odpoledne koupání na rozlehlých plážích JBR, kde okusíte moře Perského zálivu. Nocleh.
4. den
ABU DHABI –  celodenní fakultativní výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíte největší uměle vytvořený přístav Jabel Ali, pobřežní promenádu Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Shlédnete impozantní mramorovou mešitu šejka Zayeda, jež vyniká svou krásou a přepychem. Spatříte také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace, budovu Ferarri world, kde se nachází závodní dráhy Formule 1 a také budovu muzea Louvre Dubaj.  Návrat na nocleh. Alternativou je individuální volno v Dubaji. Můžete se věnovat koupání a odpočinku na známé pláži La Mer s jemným bílým pískem, kde naleznete westernové městečko se spoustou restaurací, kaváren a butiků. Nebo navštívit Dubai Miracle Garden, které stojí za to vidět. Na 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, ze kterých jsou postavené nejrůznější objekty jako hrady, zvířata, postavy, srdce či  Airbas A380 nebo květinová vesnička. Jsou zde jezírka, i fontány. Případně si můžete užít adrenalin v nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, vedle hotelu Atlantis a shlédnout také obrovské podmořské akvárium.
5. den
Zavítáme do staré čtvrti Bur Dubaj, kde se seznámíte s historickou částí Bastakiya, kterou založili perští obchodníci. Je odlišná od všeho, co jste zatím v Dubaji viděli. Uvidíte domy původních obyvatel a bazarových obchůdků plných zboží. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef, jež vás přenese o staletí zpět. Úzké hliněné ulice, větrné věže Badghíry, honosné brány i zdobené dveře modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde restaurace a kavárny a muzea. Projdeme se uličkami Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete zde nakupování v orientální atmosféře. Zážitkem bude plavba dřevěnou lodičkou Abra na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další tradiční tržiště s typickou atmosférou plnou barev a vůní. Navštívíme vyhlášený Golden Souk se šperky ze zlata a diamantů. Zajímavý je také Spice Souk provoněný kořením od výmyslu světa či Pafum Souk s orientálními voňavkami. Poté oceníte možnost pozdního oběda v City Center Deira. Odpoledne návrat na hotel, transfer na letiště, odlet do Prahy dle letového řádu obvykle večer.
Cena zahrnuje
letenku Praha – Dubaj - Praha
letištní poplatky
kabinová zavazadla
4x ubytování v hotelu*** nebo ****
4x snídani
českého průvodce
pojištění CK
Cena nezahrnuje
vstupy do památek a objektů
místní taxy
transfer z letiště na hotel 20 EUR
místní dopravu
Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

Podobné zájezdy

DUBAJ a ABU DHABI ***

destinace: Spojené arabské emiráty, Poznávací zájezdy - Spojené arabské emiráty, Spojené arabské emiráty

termín:14.03. (Čt) - 18.03. (Po) 2024 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky PRG /

strava: Snídaně

DUBAJ a ABU DHABI
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...