Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

DUBAJ a ABU DHABI ***

kufr pdf

Termín:11.03. (So) - 15.03. (St) 2023

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:1002060

Doprava:Letecky PRG

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 25 990 Kč

Program
1. den
Odlet z Prahy dle letového řádu, přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.
2. den
Poznávání Dubaje začneme u uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy, ikonického The Palm Jumeirah. Jedinečný zážitek velkolepých výhledů na Palm Jumeriah se skýtá z vyhlídkové prosklené plošiny The View z výšky 240 m, 52. podlaží hotelu Palm Tower, uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu uvidíte také panorama Dubaje s mrakodrapy. Pak pojedeme po visuté dráze vláčkem napříč The Palm na konec, kde vás ohromí jeden z klenotů ostrova, majestátní a luxusní hotel Atlantis. Poté se projedeme ultramoderní mrakodrapovou čtvrtí Dowtntown, její scenérie plná úchvatných mrakodrapů a moderních staveb bere dech. Následovat bude Dubaj Marina, největší umělý přístav světa s několika kilometrovou promenádou, jež patří mezi nejluxusnější části Dubaje. Je vsazen do umělého zálivu, kde se zrcadlí impozantní stavby, mezi nimi i mešita Al Rahim. Budete obdivovat luxusní jachty v Dubaj International Marine Club. Projdeme se částí promenády The Walk, která je plná života, protkaná kavárnami, restauracemi i obchody. Poobědvat zde a odpočinout si u osvěžujícího koktailu, či kávy bude skvělým zážitkem. Na rozlehlých plážích JBR okusíte moře Perského zálivu. Večer navštívíme největší nákupní centrum světa Dubaj Mall jehož výjimečnost nespočívá jen v jeho obrovské velikosti, ale i v exkluzivní poloze samého centra Dubaje. Kromě nespočetného množství obchodů vás ohromí atrakce jako Akvárium se žraločím tunelem, kluziště či vodopád. Korunou velkolepé architektury Dubaje je nejvyšší budova světa Burj Khalifa, dosahuje výšky 828 m a má 163 pater. Vyhlídková terasa „At the top“ ve 124. patře otevírá nezapomenutelné výhledy na futuristické panorama města. Výtah vás zde do výšky 456 m vyveze za 1 minutu, rychlostí 36 km za hodinu. Náročnější zájemci mohou vyjet až do 148. patra, kde je navíc otevřená vyhlídková plošina a prosklená podlaha. Den zakončíme shlédnutím hudebně světelné show působivé fontány Dubaj Fountain. Nocleh.
3. den
Okouzlí vás luxus a zase jen luxus přepychového pohádkového světa jako z tisíce a jedné noci komplexu Madinat Jumeirah. Kromě hotelů s desítkami restaurací, kaváren, klubů, diskoték a zajímavého orientálního súku, se odsud nabízí perfektní výhled na nejznámější ikonu města, fascinující a nejluxusnější hotel světa Burj al Arab, kde si pořídíte krásné fotky. Cestou uvidíte četné mrakodrapy Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť. Zastavíme v Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka, kde oceníte možnost oběda. Poté se přesuneme do Zabeel Park k obrovské ikonické stavbě Dubai Frame připomínající nepřehlédnutelný zlatý rám obrazu, jež je nejvyšším monumentem svého druhu na světě. Než se dostanete na prosklenou vyhlídku ve výšce 150 m, shlédnete zajímavé muzeum, které dokumentuje, jak se původní rybářská vesnice proměnila ve světoznámou metropoli. Výtah vás dopraví do 48 patra za 75 sekund a pak už budete obdivovat panorama dubajských mrakodrapů i starou část města. Odvážnější se mohou projít po 50 m dlouhém skleněném průhledném chodníku. Ve Future Zone se vám naskytne dech beroucí pohled do budoucnosti, a uvidíte, jak bude Dubaj vypadat za 50 let. Spatříte také nově otevřenou budovu budoucnosti Museum of the Future, kterou šejk Zayed nazval nekrásnější bodovou na planetě. Futuristická budova vyniká arabskou kaligrafií, s verši poezie vyjadřují vizi města. V pozdní odpoledne se zájemci mohou vydat na fakultativní výlet terénními džípy do pouště, kde si vychutnáte jízdu po písečných dunách a do beduínské vesnice. Můžete vyzkoušet i jízdu na velbloudovi. Připravena je tradiční arabská večeře s programem břišních tanečnic. Romantiku zažijete při pozorování západu slunce nad dunami. Nocleh.
4. den
Fakultativní výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů a také nejbohatšího emirátu ABU DHABI. Během cesty uvidíte největší uměle vytvořený přístav Jabel Ali. Projedete pobřežní promenádou Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Navštívíte impozantní mramorovou mešitu šejka Zayeda, jež vyniká svou krásou a přepychem a je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světe. V hlavním sálu se nalézá koberec, vážící neuvěřitelných 35 tun. Vrcholem vší pompéznosti je série velkých lustrů z dílny Swarowski. Shlédnete také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace, který připomíná palác z pohádky Tisíce a jedné noci i část závodní dráhy Formule 1. Alternativou je individuální volno v Dubaji. Nocleh. Můžete se věnovat koupání a odpočinku na známé pláži La Mer, kde naleznete westernové městečko se spoustou restaurací, kaváren a butiků. Nebo navštívit Dubai Miracle Garden, které stojí za to vidět. Na 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, ze kterých jsou postavené nejrůznější objekty jako zámky, zvířata, postavy, srdce, Airbas A380 či květinová vesnička. Jsou zde jezírka, fontány a spousta občerstvovacích možností. V nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, jež je součástí ikonického hotelu Atlantis si můžete užít adrenalin i zdejší obrovské podmořské akvárium.
5. den
Zavítáme do staré čtvrti Bur Dubaj, kde se seznámíte s historickou částí Bastakiya, kterou založili perští obchodníci. Je odlišná od všeho, co jste zatím v Dubaji viděli. Ponoříme se do světa ulic, kde uvidíte domy původních obyvatel a bazarových obchůdků plných zboží. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef, která vás přenese o staletí zpět. Úzké hliněné ulice, větrné věže Badghíry, honosné brány i zdobené dveře modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde muzea, restaurace a kavárny. Projdeme se uličkami Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete zde nakupování v orientální atmosféře skoro jako v pohádkách Tisíce a jedné noci, kde je smlouvání nefalšovaným nákupním zážitkem. Nalézá se zde také největší mešita města. Dřevěnou lodičkou Abra poplujeme na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další tradiční arabská tržiště s typickou atmosférou plnou barev a vůní. Obchůdky se zlatem, kořením a dalšího zboží, vás přenesou hluboko do Orientu. Vyhlášený je bazar se zlatem Golden Souk kde se nachází téměř 300 obchodů se šperky, zlatem a stříbrem, diamanty či platinou. Zajímavý je také Spice Souk provoněný kořením od výmyslu světa, jež zaměstná všechny vaše smysly. Koupíte zde vše od čaje, vanilkových lusků až po šafrán. Neméně zajímavý je Paffum Souk s voňavkami. Poté dle časových možností individuální volno před odletem, odlet obvykle večer. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
letenku Praha – Dubaj - Praha
letištní poplatky
kabinová zavazadla
4x ubytování v hotelu*** nebo ****
4x snídani
českého průvodce
pojištění CK
Cena nezahrnuje
vstupy do památek a objektů
místní taxy
místní dopravu a transfer
Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

Podobné zájezdy

DUBAJ a ABU DHABI ***

destinace: Spojené arabské emiráty, Poznávací zájezdy - Spojené arabské emiráty, Spojené arabské emiráty

termín:11.03. (So) - 15.03. (St) 2023 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky PRG /

strava: Snídaně

DUBAJ a ABU DHABI
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...