Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Francie - Normandie a severní Bretaň

kufr pdf

Termín:13.08. (So) - 20.08. (So) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:990799

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 11 790 Kč

Úvod
Navštívíme turisticky nejatraktivnější místa Normandie, zemi, jejíž kulturní bohatství je výjimečné, o tom nás přesvědčí města jako Rouen, Caen. Čeká nás krajina Alabastrového pobřeží s útesy a malebnými přístavy. Budeme ohromeni kouzlem Mont-Saint-Michel. Události světové historie z 6. června 1944 si připomeneme na plážích Normandie. I pro milovníky dobrého jídla je Normandie správnou gurmánskou destinací, ochutnáme místní speciality i ústřice v Cancale.
Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
2. den:
dopoledne příjezd na sever Francie do GIVERNY, prohlídka domu a zahrady Clauda Moneta, nám známé především její japonskou částí s leknínovým jezírkem. Zde Monet maloval svou sérii Lekníny nebo Japonský most. Slavnou sérii Leknínů dnes můžeme vidět v pařížském muzeu Orangerie. Starobylý ROUEN, prohlídka historického středu s hrázděnými domy, Vieux Marché (místo upálení Johanky z Arku), katedrála Notre-Dame, zachycena na mnoha Monetových obrazech, justiční palác, orloj. Ubytování ve městě, individuální volno.
3. den:
oblast Horní Normandie - Alabastrové pobřeží. Přímořský FÉCAMP, jehož kořeny sahají až do římské doby, destilační závod a muzeum „benediktinky“, gotický kostel sv. Štěpána. Skalní oblouky a městečko ÉTRETAT, procházka na FALAISE D'AVAL, bílé útesy nad mořem vysoké až 70 m. Přes futuristicky řešený most PONT DE NORMANDIE, dojedeme do HONFLEURU, jednoho z nejstarších a nejzachovalejších měst Normandie, oblíbené místo umělců, hrázděné domy, historický přístav. Večerní CAEN, město Viléma Dobyvatele, ubytování.
4. den:
ráno historické centrum CAEN s hrázděnými domy, Mužský a ženský klášter, hrad nad řekou Orne. Pokračujeme k břehům Atlantiku do ARROMANCHES, pláže vylodění, bitva o Normandii za 2. svět. války, pozůstatky přístavu Mulberry, návštěva Muzea vylodění. Zastávka u německé dělostřelecké baterie u města LONGUES-SUR-MER, která byla součástí opevnění Atlantického valu, americký hřbitov v COLLEVILLE-SUR-MER a nejznámější pláž vylodění OMAHA BEACH.
5. den:
gotický klášter MONT-ST-MICHEL (UNESCO), staré opatství „na ostrově” ve stejnojmenném zálivu. Návštěva rybářského městečka CANCALE, právě zde můžeme ochutnat ploché ústřice, nejproslavenější ve Francii. Ubytování v městě korzárů ST-MALO, prohlídka Starého města, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, katedrála St. Vincent.
6. den:
dokončení prohlídky ST. MALO a odjezd do Paříže. Cestou jedinečná opevněná města - FOUGÈRES s mohutným hradem z 11. stol., které dodnes spojují masivní hradby se Starým městem, gotický kostel St-Sulpice s klínovou věží, procházka městem kde se odehrávala i velká část Balzakova románu Rebelové. Opevněné VITRÉ se zachovalým centrem a uličkami plnými hrázděných domů, exteriér hradu z 11. stol., katedrála ve stylu plaménkové gotiky. Ubytování v Paříži.
7. den:
prohlídka významných pamětihodností města - Latinská čtvrť, La-Cité, katedrála Notre-Dame, Eiffelova věž aj. variantně možnost návštěvy muzeí (Louvre, Orsay...). Odjezd do ČR.
8. den:
návrat v dopoledních hodinách do ČR.
Cena zahrnuje
doprava klim. busem, 5x ubytování v hotelu***/** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 5x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
Cena nezahrnuje
vstupné, ochutnávky, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžk. pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 440 Kč.

Podobné zájezdy

Francie - Normandie a severní Bretaň

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:13.08. (So) - 20.08. (So) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Francie - Normandie a severní Bretaň
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...