Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Londýn a okruh střední Anglií ***

kufr pdf

Termín:19.07. (Út) - 24.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:970200

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 8 390 Kč

Program
1. den
Odjezd z ČR, přes SRN, Belgii a Francii.
2. den
Ráno příjezd do Calais, transfer přes kanál La Manche na území Anglie do Doveru, přejezd do Londýna. LONDÝN -prohlídku začneme u proslulého pevnosti Tower, která ukrývá nejcennější korunovační klenoty království. Budete mít čas na prohlídku interiérů. Poté projdeme druhý břeh řeky Temže po nejslavnějším zvedacím mostě Tower Bridge. Prohlédneme si nábřeží a Southwark.  Zde spatříte známý křižník HMS Belfast. Kolem Shakespearova divadla New Globe, budovy populární galerie moderního umění Tate Modern a přes Millenium Bridge se dostaneme k velkolepé katedrále St. Paul, která je druhou největší katedrálou na světě. Prohlídku zakončíme v City -finančním srdci Londýna, kde se nachází známé mrakodrapy jako je Bank of England, pojišťovna Lloyd´s of London, či budova zajišťovny SwissRe Centre. Osobní volno. Nocleh
3. den
Dopoledne navštívíme WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královský zámek. Spolu s Buckinghanským palácem je oficiální rezidencí britské královské rodiny. Pokocháte se centrem malebného města a zájemci si mohou prohlédnout interiéry zámku. Pak pojedeme na Salisburskou planinu do STONEHENGE, k jedné z nejpozoruhodnějších památek prehistorické minulosti opředené tajemnem. Je nejznámějším monumentem tkav. megalitické kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků. Tento mýtický komplex  menhirů a kamenných kruhů patří mezi nejznámější megalitické stavby, za jejiž magickou atmosférou míří návštěvníci z celého světa. V podvečer návrat do Londýna. Zavítáme do GREENWICH a projdeme se parkem s královskou observatoří (exter). Z  vyhlídky spatříte krásný pohled na mrakodrapy finančního centra na Canary Warf.  Zastavíme se také ve WOOLWICH a spatříte unikátní bariéry na Temži. Návrat na nocleh.
4. den
Vydáme se do slavného univerzitního města OXFORD. Projdeme se centrem a shlédneme exteriéry středověkých kolejí, včetně nejznámější koleje Christ Church. Odpoledne návštěvami malebný městečka STRATTFORD  NAD AVONOU – rodné město jednoho z největších světových dramatiků W. Shakespeara. Uvidíte typické hrázděné domy, královské divadlo, rodný dům Shakespeara a mnoho dalšího. Odjezd na nocleh.
5. den
Navštívíme  starobylé CAMBRIDGE – jedno z nejslavnějších univerzitních měst na světě a prohlédne si jeho historické centrum s krásnou architekturou. Shlédnete také nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441. Poté návrat do LONDÝNa a budeme pokračovat v prohlídce pamětihodností. Pokocháme se oblastí Westminster. Uvidíte  Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinová věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně. Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu a přes královský park St.James k paláci Buckingham, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Nakonec nás čeká srdce Londýna – rušné Piccadily Circus, kterému se říká londýnské “Times Square” pro spoustu světelných reklam. Na nejznámějším náměstí Trafalgar zakončíme prohlídku. Budete mít volno k návštěvě muzeí, nákupům, občerstvení. zájemci se mohou podívat do Čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Večer odjezd na transfer přes La Manche. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.
6. den
Návrat do ČR.
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Cena zahrnuje
3x ubytování v hotelu **-***
dopravu moderním klimatizovaným autobusem
transfer přes La Manche
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
Vstupy a místní taxy
rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč

Podobné zájezdy

Londýn a okruh střední Anglií ***

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:19.07. (Út) - 24.07. (Ne) 2022 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Londýn a okruh střední Anglií
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...