Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Skotsko - velký okruh ***

kufr pdf

Termín:25.07. (Po) - 31.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:970199

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 11 590 Kč

Program
1. den
Odjezd, přes ČR, SRN, Belgii, Francii.
2. den
Časně ráno transfer přes kanál La Manche do Anglie. LONDÝN – prohlédneme si oblast Westminsteru.  Uvidíte Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinovou věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně. Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu a přes královský park St.James se dostaneme k Buckinghamském paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Nakonec nás čeká Piccadily Circus nejznámější náměstí a dopravní uzel v srdci Londýna a Trafalgarské náměstí. Po prohlídce osobní volno. Odjezd na nocleh.
3. den
Zastavíme se  ve starobylém anglickém městě YORK s největší gotickou katedrálou v Anglii a křivolakými uličkami s hrázděnými domy. Pojedeme kolem Sutton Banku, přejezd do Skotska přes sedlo Carter Bar (hranice Anglie a Skotska), přes středověká opatství JEDBURGH a MELROSE ABBEY, kdysi jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce krále Roberta I. Bruce. Nocleh.
4. den
Pojedeme ke skotským jezerům přes nejkrásnější skotské hory Grampian Mountains. Zastavíme v Pitlochry, kde se můžete těšit na zajímavou exkurzi s ochutnávkou v palírně whisky. Dozvíte se vše o výrobě whisky a prohlédnete si proces výroby. Možnost výhodných nákupů. Pojedeme kolem Blair Castle – hradu vévody z Athollu, přes Inverness, které je centrem Highlands. Zastavíme u Nessie v Drumnadrochit na foto. U nejznámějšího skotského jezera LOOCH NESS si počíháte si na Lochnesskou příšeru a spatříte výhled na Urquhart Castle, zříceninu kdysi mocné pevnosti, která se tyčí nad vodami třpytivého jezera. Fort William – dříve pevnost, dnes turistické středisko u jezera Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis (1 344 m). Zastávka u zajímavých zdymadel na Kaledonském průplavu – Neptunovy schody. Přejezd do údolí soutěsky Glen Coa – nádherné výhledy na hory a jezerní krajinu, rozlehlý močál Rannoch Moor. Nocleh.
5. den
STIRLING – prohlédneme si nejlákavější město středního Skotska, které bylo v roce 2002 prohlášeno za jubilejní královnino město. Z vysokého skalního výběžku mu dominuje královský hrad Stewartovců, který si prohlédneme. Kombinace polohy, architektury a historického významu z něho činí jeden z nejvelkolepějších hradů v celém Skotsku. Zajímavostí je, že je usazený na vrcholu vyhaslé sopky. Výhled na Wallacův památník – impozantní viktoriánský památník. Staré město pod hradem tvoří dlážděné uličky, které lemují architektonické skvosty z 15. -17. století. Zastavíme se u FALKIRK WHEEL, unikátního systému rotačních zdymadel. je to první rotační lodní výtah na světě. Poté se můžete těšit na skotskou metropoli EDINBURGH – je považován za jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Pyšní se   rozlehlým královským hradem střežícím korunovační klenoty – národní pýchu Skotů.  Uvidíte katedrálu St. Gilles a projdeme se po vyhlášené ulici Royal Mile. Noční přesun do jižní Anglie.
6. den
Navštívíme CAMBRIDGE –  jedno z nejslavnějších univerzitních měst a prohlédneme si jeho starobylé centrum s krásnou architekturou. Shlédnete budovu prestižní  University of Cambridge i nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441. Zastavíme v CANTERBURY a projdeme se jeho půvabným historickým centrem, které si dochovalo ráz  středověkého města s hrázděnými domy,  jehož největším pokladem je krásná gotická katedrála. Poté transfer přes La Manche do Callais na nocleh.
7. den
Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR. Návrat do ČR.
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Cena zahrnuje
4x ubytování v pohodlných hotelech typu IBIS a Travelodge *** - Velká Británie, Premiere Classe - Francie
dopravu moderním klimatizovaným autobusem
transfer přes La Manche
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
vstupy a místní taxy
2x snídaně ve Skotsku 990Kč
rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč

Podobné zájezdy

Skotsko - velký okruh ***

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:25.07. (Po) - 31.07. (Ne) 2022 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Skotsko - velký okruh
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...