Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
 • +420 603 819 087
 • hajkova@dispenta.cz

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

kufr pdf

Termín:12.07. (Út) - 17.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:123859

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 5 390 Kč

Poloha
 • pobytová taxa se platí na místě
 • domácí zvířata povolena: psi (€ 15/den)
Poloha
Co platí pro stát, neplatí pro člověka. Zkuste někomu říct: jsi starý a dobrý. Anglii to nevadí, ta se tím přímo pyšní. Zkrátka stará dobrá Anglie s odpoledním čajem, koňskými dostihy a gentlemany ve fracích. Ale přiznejme si, že hledat takovou Anglii, je stále více obtížné. My ji také hledat nebudeme. My budeme poznávat Anglii takovou jaká je a vyhýbat se nebudeme žádnému úhlu poznání. Abychom jen tak neprojeli cestu do Anglie, zastavíme se i v Belgii. A nejen na belgické pralinky.
Program

1. den
V odpoledních hodinách odjezd z ČR (Znojmo 12,30 Brno 13.40, Jihlava 15.00, Praha17.00, Plzeň 18.50). Následuje tranzit přes Rozvadov, Frankfurt nad Mohanem dále do belgických Brugg.
2. den
Naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude občerstvení v autobusu. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst, mimořádně zachovalé středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Brusel to je hlavní město, ale Belgie to jsou Bruggy. Těm se také budeme tento den věnovat. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si hezké zážitky a belgické pralinky. Poté následuje cesta na místo ubytování. Po cestě se zastavíme v Ostende – největší přímořské lázně Belgie, procházka po přímořské kolonádě a prohlídka lázeňských objektů. Tranzit po trase Ostende – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.
3. den
Brzy ráno (kolem 6.00) se vydáme na cestu do přístavu Calais. V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min
a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parlament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis (pokoje s vlastním soc.) zařízením nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je non-stop otevřeno nákupní centrum.
4. den
Tento den nás čeká bohatý program. Královský hrad Windsor, to je historie Anglie. Oxford to je historie i přítomnost. My si prohlédneme v nejstarší britské universitě nejhezčí kolej Christ Church.  K večeru se vrátíme na stejné místo ubytování.
5. den
Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St. Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.
6. den
Noční tranzit územím Francie, Belgie, a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň cca 09.00, Praha cca 10.30, Jihlava cca 12.30, Brno cca 13.50, Znojmo cca 15.00).
Doprava autokarem - odjezdová místa:
Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Poznámka:
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.
Vybavení
 • oficiální kategorie: 4 hvězdičky
 • počet pokojů: 200
 • parkoviště (v ceně), hlídaná
 • recepce, výtah
 • Wi-Fi, v ceně, v celém objektu
 • obchod se suvenýry, kadeřnictví
 • kavárna, hotelová restaurace, bar
 • krytý bazén
 • terasa, relaxační louka, zahrada
Vzdálenosti
 • vzdálenost do centra: cca. 4 km
 • vzdálenost k nádraží: Bükfürdö, cca. 2 km
Sportovní aktivity zdarma
 • lukostřelba
 • pétanque
 • squash
 • minigolf
 • fitness
 • aqua fitness, nordic walking, fitness, vodní gymnastika, strečink
 • sportovní animace, několikrát týdně
Sportovní aktivity za příplatek
 • bowlingová dráha
 • kulečník, šipky, stolní fotbal
 • tenisové vybavení k zapůjčení
 • půjčovna kol
Stravování v hotelu v ceně zájezdu
 • all inclusive: snídaně (bufet), oběd (bufet), večeře (bufet), nápoje v ceně (minerální voda, káva/čaj, pivo, džusy, víno, 11:00 AM-10:00 PM hodin), snacky (3:00 PM-5:30 PM hodin), káva/čaj a pečivo (2:00 PM-5:30 PM hodin), zmrzlina (2:00 PM-5:30 PM hodin)
Nástupní místa
Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
3x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel, dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 190,- Kč za osobu za 3 noci, jednolůžkový pokoj 3 600,- Kč za osobu na 3 noci)
1x ranní občerstvení v autobusu
pojištění CK pro případ úpadku
tunel na trase Calais – Folkestone a zpět
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za pobytovou taxu 540,- Kč/os.
pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 360-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 420,-/os.
kontinentální snídaně na hotelu v okolí Londýna 500,-/os., příplatek za anglickou snídani (fazole, klobása, slanina, vejce) + 280,- Kč/osoba/2 snídaně
jízdné lodí cca 5 liber
vstupné: cabinet War rooms cca 12 liber (do 15 let zdarma, studenti a senioři cca 10.50 liber)
bitevní loď Belfast cca 14.50 liber (do 16 let zdarma)
pevnost Tower cca 24 £ (studenti a senioři cca 18,15 £ - skupinové vstupné 19,80 £, studenti a senioři 14,85 £ )jízdné lodí cca 8 liber
vstupné do muzea voskových figurín cca 25 liber vč. Planetaria (studenti a senioři cca 20 liber)
Windsor cca 15 liber
jízdné metrem cca 20 liber

Podobné zájezdy

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:12.07. (Út) - 17.07. (Ne) 2022 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...