Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko

kufr pdf

Termín:23.07. (So) - 31.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:395321

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 15 290 Kč

Ubytování
3x ubytování v soukromí s polopenzí, 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím). Jednolůžkový pokoj nelze.
Úvod
Tento zájezd nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District, skotské hory, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj.), ani zajímavá skotská města včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.
Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR v poledních hodinách.
2. den:
prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
3. den:
YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIÁNOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
4. den:
okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
5. den:
EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
6. den:
zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb. Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Večerní LIVERPOOL (UNESCO) - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawberry Fields, Cavern Club).
7. den:
návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
8. den:
STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Zastávka v městečku BRIGHTON - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.
9. den:
KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - devítihodinová prohlídka města - románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1. stol. n.l. a další významné památky. Příjezd do ČR v pozdních večerních až ranních hodinách. (V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase.)
Cena zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem, přejezd La Manche, 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 3x ubytování v soukromí (2lůžkové pokoje) s polopenzí, vedoucí zájezdu.
Cena nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 495 Kč, 3x snídaně v hotelu 525 Kč/osoba.

Podobné zájezdy

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:23.07. (So) - 31.07. (Ne) 2022 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...