Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska a ostrov Skye (letecky)

kufr pdf

Termín:03.07. (Ne) - 10.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:395299

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 34 990 Kč

Ubytování
7x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
Úvod
Jeden z nejúspěšnějších zájezdů za poznáním rozmanité skotské krajiny. Čekají nás travnaté kopce oblasti Borders, strhující scenérie Highlands, odlehlá horská údolí, jezera, vřes, historická města a romantické hrady, vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země a úchvatný ostrov Skye, divoké scenérie, útes Kilt Rock - to je Skotsko!
Program zájezdu

1. den:
odlet s průvodcem z Prahy do EDINBURGHU, transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne pěší prohlídka města s průvodcem. Procházka po Royal Mile, Princess Street, návštěva impozantního hradu EDINBURGH CASTLE s korunovačními klenoty, možnost nákupů nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.
2. den:
nejnavštěvovanější skotské město EDINBURGH, prohlídka královské jachty Britannia, návštěva skotského parlamentu nebo osobní volno. Den zakončíme návštěvou Rosslynské kaple (známé z filmu Šifra mistra Leonarda). Zastávka u strhujících mostů Firth of Forth Bridges.
3. den:
ráno zastávka u jediného rotačního lodního výtahu tohoto typu na světě FALKIRK WHEEL, nacházejícího se nedaleko města Falkirk. Návštěva královského hradu STIRLING, který se tyčí vysoko na skále a po staletí vévodil skotským dějinám, z historického hlediska patří k nejvýznamnějším pevnostem ve Skotsku. Přesuneme se na druhou stranu Stirlingu k Wallace Monument, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Přejezd do kraje Fife, procházka po nejstarším univerzitním městě Skotska ST. ANDREWS, které je považováno za „domov golfu“ a na zdejší univerzitě studoval i princ William.
4. den:
Budeme projíždět typicky skotskou krajinou územím Highlands, cestou navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu BLAIR ATHOLL, prohlídka zámku Blair Castle a přilehlých zahrad, sídlo rodu Murray, vévodů z Athollu. Exkurze s ochutnávkou v jedné z proslulých palíren whisky. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijedeme k vyhlídce na údolí GREAT GLEN u vesnice Spean Bridge a dále k nejfotografovanějšímu hradu Skotska EILEAN DONAN, krátká zastávka, odjezd na ubytování na ostrov Skye.
5. den:
celodenní výlet po legendami opředeném ostrově SKYE, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Navštívíme nejstarší rodové sídlo Skotska hrad DUNVEGAN s nejcennější relikvií Fairy Flag. Přejezd po pobřeží poloostrova Trotternish, zastávka u KILT ROCK, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Večer návrat na ubytování.
6. den:
nejznámější jezero Skotska LOCH NESS, zastavíme v malebném městečku FORT AUGUSTUS, fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu. Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie Ben Nevis (1 344 m n.m. ), možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range. Přejezd ke známému skotskému železničnímu viaduktu GLENFINNAN VIADUCT, který je dokonce vyobrazen na skotské desetilibrovce, lehký pěší výstup. Pro zájemce je připravena možnost fakultativní jízdy vlakem z Glenfinnan přes viadukt do nedalekého Fort William, výhledy a kouzlo skotské vysočiny. Ostatní pojednou do Fort William našim busem. Ubytování v okolí. Jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE, při dobrém počasí procházka v nádherné přírodě. Ubytování v okolí.
7. den:
návštěva zahrad ARDKINGLASS, ve kterých rostou jedny z největších stromů v celé Velké Británii. Přejezd do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands, neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera Loch Lomond v Národním parku Trossachs. Odpoledne město GLASGOW, návštěva botanické zahrady, procházka po areálu univerzity. Budeme mít i možnost přejezdu metrem s nejmenším průměrem tunelu na světě ke stadionu FC Glasgow Rangers. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování a večeři.
8. den:
Transfer na letiště dle let. řádu, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka Praha – Edinburgh vč. let. tax a poplatků v max. výši 7 300 Kč, 7x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 6x snídaně, 1x večeře, doprava minibusem (autokarem) po Skotsku, vedoucí zájezdu.
Cena nezahrnuje
vstupné, fakultativní služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžk.pokoj 8 500 Kč (zde povinné při nedoobsazení), pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 tis. 440 Kč. Navýšení pojištění storna zájezdu do 80 tis. 600 Kč

Podobné zájezdy

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska a ostrov Skye (letecky)

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:03.07. (Ne) - 10.07. (Ne) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska a ostrov Skye (letecky)
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...