Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - hotel - letecky

kufr pdf

Termín:29.07. (Pá) - 05.08. (Pá) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:580482

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 35 990 Kč

Ubytování
7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech
Úvod
Skotsko, zemi úžasných přírodních krás, vám chceme nabídnout v podobě, která je oceňována u našich zájezdů s pěší turistikou - co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině. Z našich pěších zájezdů na dálkových trasách West Highland Way a Great Glen Way jsme vybrali ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině a pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blai Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska.
Program zájezdu

1. den:
přílet do Skotska, přejezd na ubytování, spojení s autokarovou skupinou.
2. den:
po snídani pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen, přes vrcholek Conic Hill, do Balmahy s překrásným výhledem na jezero LOCH LOMOND a jeho ostrovy (délka trasy 12 km, převýšení 270 m), odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.
3. den:
přejezd podél jezera LOCH LOMOND, rašelinišť RANNOCH MOOR, pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kinghouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km, převýšení 250 m), přejezd přes skotské údolí GLENCOE se zastávkou u vodopádů. Odjezd na ubytování (4 noci na stejném místě).
4. den:
přejezd do FORT WILLIAM, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, délka trasy 19 km), návrat na ubytování.
5. den:
odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY, odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 km, převýšení minimální), turistika v okolí Fort William, zpět na ubytování.
6. den:
odjezd na kouzelný ostrov SKYE, zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS (délka 20 km, převýšení 450 m), odjezd z ostrova, zpět na ubytování (příjezd v pozdních večerních hodinách).
7. den:
odjezd do „hl. města severu“ INVERNESS, možnost nákupů suvenýrů, prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány, krátká prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD, přejezd na ubytování.
8. den:
zahájíme prohlídku hlavního města Skotska EDINBURGH výstupem k Artušovu křeslu s panoramatickým pohledem na město. Pro zájemce možná návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské Míle, královského paláce Holyroodhouse, Calton Hill, ZOO, muzea, galerie, botanická zahrada, muzeum Země, Skotský parlament, HMY Britannia, Rosslynská kaple aj., po prohlídce EDINBURGHU odlet do ČR (prohlídka může být zkrácena na základě aktuálního let. řádu).
Cena zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Edinburg/Glasgow vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 500 Kč, transfery z/na letiště, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje
vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 7 000 Kč, 6x hotelová večeře 3 940 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 440 Kč.

Podobné zájezdy

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - hotel - letecky

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:29.07. (Pá) - 05.08. (Pá) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - hotel - letecky
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...