Dispenta,s.r.o.

"Cestování je Vaše bohatství, kultura a identita..." Dispenta Váš Styl
  • +420 603 819 087
  • hajkova@dispenta.cz

Velká Británie - Wales, narodní parky a pobřežní scenérie - letadlo

kufr pdf

Termín:06.08. (So) - 12.08. (Pá) 2022

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:593781

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 33 290 Kč

Ubytování
6x nocleh v hotelu v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím.
Úvod
Během zájezdu projedeme a projdeme Wales. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower, po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Pěkné pláže se tu střídají s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení, a z nejvyššího kopce Pen-Y-Fan jsou překrásné výhledy. V palírně Penderyn ochutnáme pravou velšskou whisky. Cestou přes Anglii navštívíme starobylý Chester a na zpáteční cestě nás čeká túra v překrásných Cotswolds.
Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do Anglie, ubytování.
2. den:
snídaně, přejezd na západ, zastávka v městě architektury - CHESTER - historické centrum s hrázděnými domy a patrovými chodníky. Příjezd do Walesu - NP SNOWDONIA. Procházka kolem jezera LLYN IDWAL (3,5 km, převýšení 250 m) pod štíty Y Glyder Fawr a Y Garn. Odjezd do místa ubytování (2 noci). Seznámení s místem, posezení v typické velšské hospůdce.
3. den:
snídaně, pěší túra v jihozápadní části Snowdonie v CADAIR IDRIS (10 km, převýšení 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vede kolem jezera LLYN CAU - jeden z nejkrásnějších okruhů ve Walesu. Přejezd na prohlídku středověkého opevněného města CONWY (UNESCO), kterému dominuje hrad z doby Edwarda I. Prohlídka rušného městečka CAERNARFON s jedním z nejslavnějších hradů ve Walesu. Městečko je centrem velšsky hovořící oblasti. Návštěva vesnice s nejdelším názvem na světě LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrově Anglesey. Návrat do místa ubytování.
4. den:
snídaně, pěší túra v NP SNOWDONIA s výstupem na nejvyšší horu Walesu SNOWDON (velšsky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 8 km). Na vrchol stoupáme po krásné pěší trase ze sedla Pen-Y-Pass. Z vrcholu sjedeme ozubnicovou dráhou s vláčkem do městečka Llanberis. Přejezd do místa ubytování v jižním Walesu (3 noci).
5. den:
snídaně, zastávka v přístavním městečku FISHGUARD. Túra cca 12 km (převýšení 200 m) po členitém pobřeží ST. DAVID'S HEAD v pobřežním NP PEMBROKESHIRE COAST. Prohlídka svatého města ST. DAVID'S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka u kamenného keltského kříže CAREW CROSS z 11. st. Odjezd na poloostrov GOWER, přírodní rezervaci, na jejímž konci se nachází RHOSSILI BAY. Procházka po pláži a pěšinou k výhledu na skalisko WORMS HEAD (4 km, převýšení 150 m). Návrat do místa ubytování.
6. den:
snídaně, zastávka v městečku BRECON (velšsky Aberhonddu), uvidíme zde také vodní cestu Monmouth-Brecon Canal. Pěší túra v kopcovitém NP BRECON BEACONS s výstupem na nejvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, 8 km). Z parkoviště jihozápadně od vrcholu přes Corn Du. Přejezd na okraj Brecon Beacons k prohlídce s ochutnávkou v palírně velšské whisky PENDERYN DISTILLERY. Prohlídka centra hl. města Walesu CARDIFFU. Návrat do místa ubytování.
7. den:
snídaně, přejezd na letiště, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka do Anglie vč. let. tax a poplatků max. 7 000 Kč, transfery z/na letiště, místní doprava dle programu, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 7 500 Kč, 5x večeře 2 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 385 Kč.

Podobné zájezdy

Velká Británie - Wales, narodní parky a pobřežní scenérie - letadlo

destinace: Velká Británie, Poznávací zájezdy - Velká Británie, Velká Británie

termín:06.08. (So) - 12.08. (Pá) 2022 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Velká Británie - Wales, narodní parky a pobřežní scenérie - letadlo
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...